Cavaliada. Ciekawostki i Informacje na rok 2021

CAVALIADA jest to największe wydarzenie jeździeckie w Polsce. Odbywa się ono w czterech miastach: Poznaniu, Lublinie, Krakowie i w Warszawie. Zawody te to jedyne takie poczas których można zobaczyć cztery konkurencje, które odbywają się w jednym czasie. W przeciągu czterech dni można zobaczyć takie dyscypliny: skoki przez przeszkody, WKKW, ujeżdżenie oraz powożenie. CAVALIADA Tour to największy cykl halowych zawodów międzynarodowych autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI).
Jest też konkurs CAVALIADA future. Są to konkursy, które są organizowane są organizowane dla młodszych jeźdźców w dyscyplinie skoki przez przeszkody. Odbywają się podczas każdej CAVALIADY.

Główny cel CAVALIADY
Celem CAVALIADY jest popularyzacja jeździectwaDRAFTJS_BLOCK_KEY:9epcr w Polsce jako dyscypliny sportowej. To wydarzenie sportowe ma też zachęcić do jazdy rekreacyjnej i aktywnego stylu życia.

INFORMACJE NA ROK 2021

Mimo pandemi CAVALIADA w Krakowie odbędzie się. Będzie transmisja na żywo z TAURON Areny w Krakowie w dniach 11-14 marca 2021.
- Cieszymy się, że nasze starania przyniosły efekty i mimo sytuacji epidemicznej, CAVALIADA Kraków odbędzie się również w tym roku. Dzięki znakomitej współpracy z organizatorami, Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, po raz trzeci z rzędu w TAURON Arenie Kraków rywalizować będą najlepsi zawodnicy tej części Europy, a także młodzi adepci jeździectwa. Z roku na rok wzrasta ranga krakowskiej edycji CAVALIADY. - mówi Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie dla CAVALIADA.

Ciekawostki czyli trochę historii

  • Pierwsze zawody CAVALIADA były w roku 1995, czyli 26 lat
  • Jedyny rok kiedy CAVALIADA się nie odbyła to był rok 2008, ponieważ odbyła się na terenach targów Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu
  • W 2009 roku po raz pierwszy odbył się Poznań Cup, czyli pierwsze zawody w skokach przez przeszkody o ogólnopolskiej randze. Organizatorem były Międzynarodowe Targi Poznańskie (teraźniejszy gospodarz)
  • Marka CAVALIADA narodziła się w roku 2010
  • W roku 2012 Zarząd MTP podjął decyzję o organizacja CAVALIADY w Warszawie, a w 2013 także na Targach Lublin.
  • W roku 2016 odbyła się specjalna edycja z okazji 95-lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich